Materiały stosowane w protetyce

Protetyk i ProtetykaProtetyka stomatologiczna jest gałęzią wiedzy związanej z medycyną która nieustannie jest rozwijania. Co chwilę wymyślane są nowe sposoby na zastępowanie ubytków z uzębieniu. Pracuje się także nad tym, aby protezy były możliwie najbardziej wygodne dla noszących je osób. Z tego powodu materiały i technologie stosowane kilka lat temu często okazują się przestarzałe i obecnie nieaktualne. Oczywiście nie można tym stwierdzeniem uogólniać, ponieważ istnieją takie metody tworzenia protez która są niezmienne od lat.

Głównym powodem dla którego bezustannie trwają prac nad unowocześnianiem technologii produkcji protez jest fakt iż pacjenci mają coraz wyższe wymagania. Dobra proteza poza tym, że powinna być wygodna i nie przeszkadzać w codziennych czynnościach musi bardzo dobrze wyglądać. Nikt chyba by nie chciał, aby już na pierwszy rzut oka widać było, że stosuje on protezy. Dlatego za wszelką cenę staramy się upodabniać uzębienie sztuczne do naturalnego.

Obecnie w protetyce stomatologicznej stosuje się szereg różnego rodzaju materiałów takich jak na przykład porcelana, włókno szklane, różnego rodzaju metale oraz inne, znacznie bardziej zaawansowane półprodukty, które pozwalając osiągnąć pożądany efekt.

Jak widać przy produkcji protezy niezwykle istotny jest dobór odpowiednich materiałów. Dlatego warto zainteresować się czy protetyk z którego usług korzystamy jest na bieżąco z nowinkami technologicznymi z tej dziedziny. Tylko to zapewni nam gwarancję zadowolenia z otrzymanego produktu.

line
Czerwiec 2016
P W Ś C P S N
     
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Meta

Ostatnie wpisy